Склад кафедри

Сур’янінов Микола Георгійович

завідувач кафедри, д.т.н., професор 

Доктор технічних наук, професор, з 1 вересня 2015 року - завідувач кафедри будівельної механіки ОДАБА.

У 1979 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут за фахом "Промислове й цивільне будівництво", потім - аспірантуру по кафедрі будівельної механіки при Московському інженерно-будівельному інституті.

Протягом 29 років працював в Одеському національному політехнічному університеті на кафедрі динаміки, міцності машин і опору матеріалів, пройшовши шлях від асистента до професора.

Автор 40 навчальних посібників і монографій, а також 400 наукових статей. Область наукових інтересів – чисельні методи розрахунків конструкцій, методи розрахунку композиційних матеріалів.

Керує двома науково-дослідними темами: "Розвиток чисельно-аналітичного методу граничних елементів до моделювання та розрахунку стрижневих, пластинчатих і оболонкових конструкцій" та "Аналітичні, комп'ютерні та експериментальні дослідження сталефібробетонних конструкцій".

Член редколегії трьох наукових журналів.

Під керівництвом професора Сурянінова М.Г. було захищено 10 кандидатських та 4 докторських дисертації.   

телефон: +38 048 732 34 02

e-mail: sng@ogasa.org.ua

Балдук Павло Георгійович

к.т.н., приват-професор, доцент 

Кандидат технічних наук, професор кафедри.

Випускник Одеського інженерно-будівельного інституту спеціальності «Промислове та цивільне будівництва» 1980 року.

Після закінчення аспірантури при кафедрі будівельної механіки ОІБІ працював у посадах інженера науково-дослідного сектору, інженера обчислювального центру, асистента кафедри будівельної механіки. У 1993 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом «будівельна механіка».

У 1983-1987 роках працював секретарем комітету комсомолу ОІБІ. Очолював об'єднаний студентський будівельний загін інституту влітку 1986 року на будівництві житла для потерпілих у результаті Чорнобильської аварії, за що був нагороджений Почесним знаком.

З 1987 по 2009 роки працював на кафедрі теоретичної механіки. Пройшов шлях від асистента до професора, завідувача кафедри теоретичної механіки.

У 1999-2009 року працював директором найбільшого підрозділу академії – Інженерно-будівельного інституту. З 2009 року по теперішній час працює на посаді професора кафедри будівельної механіки.

Є автором і співавтором більш 70 наукових і науково-методичних робіт, у тому числі 8 навчальних посібників.

Область наукових інтересів – застосування методу кінцевих елементів при рішенні задач нелінійної повзучості, оптимізація й надійність будівельних конструкцій.

За час роботи в академії неодноразово нагороджувався грамотами організацій різного рівня. Має нагороди Міністерства освіти й науки України: Почесну грамоту, знак «Відмінник освіти», Почесний знак «Петро Могила», знак "За наукові та освітні досягнення" .

e-mail: pavel9baldook@gmail.com

Бекірова Маріям Мамбетівна

к.т.н., доцент 

Закінчила Одеський інженерно-будівельний інститут в 1970 р. за фахом "Промислове та цивільне будівництво" та вступила до аспірантури на кафедру будівельної механіки.

У 1985 році захистила кандидатську дисертацію за фахом "Будівельна механіка" по темі "Несуча здатність гнучких стислих залізобетонних стійок, що мають початкові недосконалості". Деякі результати досліджень поміщені в "Рекомендаціях з обліку повзучості й усадки бетону при розрахунку бетонних і залізобетонних конструкцій", виданих у 1988 р. (Москва, Стройиздат). Зареєстровано дві заяви на винахід. Має подяку із занесенням у трудову книжку. Область наукових інтересів: дослідження роботи стислих залізобетонних стержнів в умовах повзучості.

Атестат доцента одержала у 1991 році.

Опублікувала більш 40 статей і більш 20 методичних вказівок.

На кафедрі працює з 1974 року. 

e-mail: bekirova.ogasa@gmail.com

Твардовський Ігор Олександрович

к.т.н., доцент

У 1986 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут за фахом "Промислове та цивільне будівництво" та отримав кваліфікацію інженера-будівельника.

Напрямок наукової роботи - тривалі процеси в бетонних і залізобетонних конструкціях, вплив агресивного середовища на роботу металевих і залізобетонних конструкцій; динаміка споруд.

Працював в ТОВ "Одесагрострой" у Київській області на будівництві житла для потерпілих від аварії на Чорнобильській АЕС.

У 1992 році захистив кандидатську дисертацію за фахом 05.23.01 "Будівельні конструкції, будинки та споруди".

З 2000 г обіймав посаду заступника декана факультету ПЦБ, з 2008 по 2013 рр. - декан факультету КПЦБ.

По напрямку досліджень опубліковано 35 наукових статтей, видано 15 методичних вказівок.

Досвідчений фахівець у сфері технічного обстеження будинків та споруд. У 2012 році одержав відповідний кваліфікаційний сертифікат.

Бере активну участь при розробці проектної документації в розділі конструкцій при відновленні житлового фонду м. Одеси й нового будівництва, реконструкції й капітального ремонту будинків та споруд. 

e-mail: igortvardovsky@gmail.com

Чучмай Олександр Михайлович

к.т.н., ст. викл.

У 2006 році закінчив Одеську державну академію будівництва та архітектури за фахом "Промислове та цивільне будівництво" і отримав кваліфікацію магістра по будівництву.

У 2009 році закінчив аспірантуру за фахом "Будівельні конструкції, будинки й споруди", а в 2016 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук по зазначеній спеціальності.

Працює на кафедрі будівельної механіки з 2009 року в посадах асистента (з 2009 по 2017), старшого викладача.

Науковий інтерес - розрахунок залізобетонних перехресно-балкових систем на змушені впливи, питання реконструкції будівельних споруд.

По напряму досліджень опубліковано 20 наукових статей.

Володіє інженерними програмами: SCAD, Ліра, ANSYS, Sofistik. 

e-mail: c.alexsandr@yandex.ru

Отрош Юрій Анатолійович

д.т.н., професор 

У 2001 році закінчив Черкаський державний технологічний університет, отримав диплом з відзнакою про базову вищу освіту за напрямком підготовки “Будівництво” та здобув кваліфікацію бакалавра з будівництва. У 2002 році отримав диплом про повну вищу освіту з відзнакою за спеціальністю “Промислове та цивільне будівництво” та кваліфікацію інженера-будівельника. З 01 жовтня 2002 року продовжив навчання в магістратурі Черкаського державного технологічного університету і в 2003 році отримав диплом з відзнакою та здобув кваліфікацію магістра будівництва. У 2004 році закінчив Академію пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України, отримав диплом про повну вищу освіту за спеціальністю “Пожежна безпека” та здобув кваліфікацію інженер пожежної безпеки. У 2007 році закінчив ад’юнктуру Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

 

Кандидат технічних наук із 2011 року. Дисертацію захистив 14 грудня 2010 року на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 26.833.01 при Державному підприємстві «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».

17 травня 2012 року присвоєно вчене звання доцента кафедри будівельних конструкцій. 

Доктор технічних наук з 2020 року. 26 лютого 2020 року захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук (спеціальність 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди) у спеціалізованій вченій раді Д 41.085.01 Одеської державної академії будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України.

26 листопада 2020 року присвоєно вчене звання професора кафедри наглядово-профілактичної діяльності. 

 

В складі авторського колективу розроблені методики досліджень впровадженні в державні стандарти України, а саме, ДCTУ-Н Б В.1.2-17:2016 «Настанова щодо науково-технічного моніторингу будівель і споруд», ДСТУ-Н Б В.2.6-211:2016 «Проектування сталевих конструкцій. Розрахунок конструкцій на вогнестійкість».

 

Постійно бере участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях й залучає курсантів та студентів до участі у них. В Міжнародній науково-практичній конференції «Problems of Emergency Situations» (Україна, м. Харків) та Міжнародній науковій онлайн конференції «Актуальні питання розвитку суспільства в умовах турбулентності» (Словаччина, м. Братислава) входив в організаційний комітет та брав участь в організації конференцій.

 

Отрош Юрій має 173 публікацій, з них 157 наукові та 16 навчально-методичного характеру, у тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях, також 19 публікацій у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Scopus або Web of Science.

 

Напрями наукових досліджень – вогнестійкість та вогнезахист будівельних конструкцій, технічний стан будівельних конструкцій, прогнозування залишкового ресурсу будівельних конструкцій після силових та високотемпературних впливів, моделювання та розрахунок евакуації, небезпечних чинників пожежі, лавиноподібного руйнування при пожежі. 

e-mail: yuriyotrosh@gmail.com 

Головата Злата Олександрівна

інженер

Вчилася на факультеті промислового та цивільного будівництва ОДАБА, який закінчила у 2007 році. З цього часу працює на кафедрі інженером.

Добре володіє комп'ютером.

Злата Олександрівна має спортивне звання майстра спорту. Брала участь у змаганнях міжнародного рівня по Регбі-7.

Технічний редактор журналу "Механіка та математичні методи". 

e-mail: budmeh@ogasa.org.ua

Злотковська Тетяна Юріївна

старший лаборант

У 2005 році вступила до Одеської державної академії будівництва та архітектури на факультет "Теплогазопостачання, опалення та вентиляція", який з відмінністю закінчила в 2010 р.

З листопада 2010 року працює на кафедрі будівельної механіки старшим лаборантом. Добре володіє комп'ютером. Працює з декількома сучасними інженерними програмами. 

Адміністратор сайта кафедри, сайта конференції "Актуальні проблеми інженерної механіки" та сторінки у Facebook.

e-mail: budmeh@ogasa.org.ua

Попогребський Олександр Валентинович

завідувач лабораторії

У 1966 році по закінченню школи вступив до ОІБІ. Під час навчання почав працювати на кафедрі будівельної механіки на посаді навчального майстра, потім - старшого лаборанта.

З 1976 року є незмінним завідувачем учбово-іспитової лабораторії кафедри.

Брав участь у підготовці й проведенні експериментальних досліджень при розробці 9 кандидатських та 2 докторських дисертацій.